Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki

Czcionka:

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Gorzkowice serdecznie zapraszają dzieci w wieku 7-14 lat do udziału w projekcie artystycznym pn. „Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki"

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Gorzkowice serdecznie zapraszają dzieci w wieku 7-14 lat do udziału w projekcie artystycznym pn. „Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki”.

Projekt polega na kreowaniu żywych obrazów czyli rekonstrukcji scen z opery „Halka” i  „Straszny Dwór”, tworzonych przez uczestników projektu, przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką  wybrane fragmenty dzieł Stanisława Moniuszki. Poszczególne sceny zostaną sfotografowane,  a następnie zamieszczone w kalendarzu na 2020r., który zostanie zaprojektowany i wydrukowany, a następnie rozpowszechniony wśród  czytelników i użytkowników Biblioteki i Domu Kultury. W ramach projektu odbędzie się  6  warsztatów artystycznych oraz impreza finałowa. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z twórczością Stanisława Moniuszki, a następnie stworzą projekty  teł do oper „Halka” i „Straszny Dwór”. Gotowe projekty zostaną  przeniesione na płótna.  Przestrzenne elementy scen zostaną wykonane  z wykorzystaniem konstrukcji drewnianej, tektury i papieru oraz gliny samoutwardzalnej. Po ustawieniu scenografii dzieci wcielą się w role bohaterów oper i będą pozować do zdjęć wykonywanych podczas profesjonalnej sesji fotograficznej.

Projekt dofinansowano ze środków  Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

Projekt realizowany będzie partnerstwie z Gminą Gorzkowice, Szkołą Podstawową  im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz Zespołem Pieśni i Tańca Gorzkowice.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach - tel. 44 6818101

Ilość miejsc ograniczona, o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwsze warsztaty odbędą się już we wtorek, 3 września 2019r. o godz. 17.00 w Domu Kultury w Gorzkowicach.

AKTUALNOŚCI:

„Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki” – impreza finałowa

Utworzono dnia 06.11.2019

12 października  odbyło się uroczyste podsumowanie projektu  pn.  „Żywe obrazy  czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki”, który był realizowany przez  Łódzki Dom Kultury Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury Gminy Gorzkowice. Projekt polegał na ...

czytaj dalej na temat: „Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki” – impreza finałowa

"Żywe obrazy, czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki"

Utworzono dnia 19.09.2019

Łódzki Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Gorzkowice są organizatorami warsztatów artystycznych dla dzieci....

 

 

 

czytaj dalej na temat: "Żywe obrazy, czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny